Slovo ředitele školy k zahájení školního roku 2021 / 2022

Vážení rodiče, milí žáci.

Ten, kdo z vás procházel koncem srpna okolo budovy naší školy, si nemohl nevšimnout, že se okna školy rozzářila dvěma symboly. „30“ napovídá, že 1. září tomu bylo 30 let, kdy škola otevřela své brány prvním žákům, srdce nemusí být chápana jen jako symbol lásky, ale nabízejí možnost vnímat je jako připomenutí hezkých školních okamžiků.

Na oslavu kulatého jubilea se škola připravovala již v loňském školním roce. Třídní kolektivy soutěžily ve znalostech historie školy, v interiéru i exteriéru došlo k mnoha úpravám a škola se oblékla do nových šatů. Oslavy pak vyvrcholí v prvním zářijovém týdnu. Pondělní dopoledne 6. září bude vyhrazeno akci „Schola ludus“, během níž zažijí všichni školu trochu jinak. Absolvují 24 různých aktivit, při kterých si osvojí nejen nové dovednosti, ale budou se také učit překonávat vlastní možnosti a rozvíjet týmovou spolupráci. V následujícím týdnu se uskuteční finále soutěže „30 stupňů ke zlaté“, v němž změří své síly 3 nejúspěšnější třídní kolektivy. Členové žákovského parlamentu vyhodnotí soutěž o nejhezčí výzdobu třídy s tematikou 30. narozenin školy.

U příležitosti 30. výročí byl také vydán v pořadí druhý školní Almanach, mapující historii posledních 10 let.

Stěžejní část oslav proběhne sice v prvních zářijových dnech, ale tím připomenutí kulatého jubilea školy určitě neskončí. Věřím, že další zajímavé akce proběhnou během celého školního roku a že letošní rok bude po všech stránkách klidnější a budeme se učit ve škole bez jakýchkoliv překážek a omezení.

Přeji vám všem úspěšný start do nového školního roku.

Mgr. Michal Kapoun

Vyhodnocení soutěže tříd Nejhezčí dveře k 30. výročí školy

Členové žákovského parlamentu sečetli odevzdané hlasy všech žáků školy a vyhodnotili soutěž „Nejhezčí dveře k 30. výročí školy“V kategorii 1. stupně získala nejvíce bodů třída 1. B (27 hlasů).Na 2. stupni obsadila 1. místo třída...Více informací

září 2021