< Informace k provozu školy ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke covid-19
Kategorie: Novinky - obecné

Slovo ředitele školy k zahájení školního roku 2020/2021

Vážení rodiče, milí žáci,
dovolte mi touto cestou několik slov k zahájení školního roku 2020/2021.

V naší škole jsme se rozhodli, že chceme nový školní rok odstartovat v normálním běžném režimu, samozřejmě s dodržením všech nutných a povinných opatření. Bude omezen vstup zákonných zástupců do budovy školy, budeme pravidelně a intenzivně větrat, budeme dohlížet na to, aby si děti často myly ruce, máme po škole rozmístěny stojany a zásobníky s dezinfekcí a budeme důkladněji uklízet.
Přesuny do odborných pracoven proběhnou podle rozvrhu hodin a o velké přestávce budeme využívat i venkovní prostory školy. Tělocvik, plavání, kroužky i sportovní kurzy máme zatím naplánovány a snad proběhnou.
Školní družina bude fungovat v běžném režimu s častějším pobytem dětí venku.
Provoz školní jídelny bude zajištěn s důrazem na hygienu a úklid, co nejmenší kontakt různých skupin a s důrazem na mytí rukou před jídlem i po něm.
Jsme zkrátka připraveni začít školní rok tak normálně, jak to jen půjde.

Doufáme, že situace nebude na podzim nijak kritická, doufáme, že už nedojde ani k plošnému, ani částečnému a cílenému uzavírání škol a tříd. Jsme připraveni, pokud se to stane, postarat se o výuku těch dětí, které budou v karanténě nebo nemocné doma.
Zároveň chci apelovat na Vás, rodiče, abyste neposílali do školy nachlazené děti. V minulých letech se velmi často stávalo, že do školy chodily evidentně nemocné děti, které pak stejně po pár dnech skončily v posteli, ovšem předtím nakazily polovinu třídy i učitele. V těchto případech budeme muset od září postupovat nekompromisně a takové děti buď do školy nepustíme, nebo je necháme v izolaci, dokud si je rodiče nevyzvednou.

Situace se samozřejmě může během podzimu a zimy zdramatizovat. Doufám ale, že jsme připraveni lépe, než jsme byli na jaře. Tak si držme palce.

Mgr. Michal Kapoun