Skip to main content
< Výsledky sběrové soutěže
28.10.2019 04:33 Stáří: 337 days
Kategorie: Novinky - obecné

Projekt DESIGN

Edukační projekt v Národním technickém muzeu v Praze


24. října se vypravily obě deváté třídy do Prahy, aby se zúčastnily akce, která měla název Design. Co přesně se pod tímto názvem skrývá jsme netušili ani my a asi ani náš pedagogický doprovod, pan ředitel Kapoun a paní zástupkyně ředitele Zámostná. Organizátoři projektu pro nás vypravili zvláštní autobus a my jsme s mírným zpožděním (na D8 je vždycky nějaký problém) dorazili v půl desáté do Národního technického muzea. Organizátoři nás rozdělili do dvou skupin, které hned začaly pracovat. Dnes snad už všichni vědí, že slovo design znamená výtvarné zpracování nebo vůbec vnější estetickou úpravu výrobku.

Třída 9.A se zabývala průmyslovým designem minulého a předminulého století a prohlédla si spoustu automobilů, motorek, letadel a dalších dopravních prostředků, 9.B zhlédla nejprve dokumenty zabývající se problematikou architektury moderního bydlení, měla možnost vyjádřit se k problémům bydlení v Ústí nad Labem a potom v praktické části navrhnout a z kostek postavit ideální ústeckou městskou část. Navržené projekty bylo potřeba i obhájit. Po polední pauze se obě skupiny vyměnily. Ten, koho moc nenadchly automobily, měl možnost realizovat se v části, která se zabývala designem v našich domácnostech. Zde jsme plnili zadané úkoly podle pracovního listu.

A jak celou akci zhodnotit? O tom budeme hovořit se svými učiteli při pracovních činnostech. Jedno je však jisté. Celý projekt včetně dopravy byl pro nás zdarma, většina z nás byla v Národním technickém muzeu poprvé, počasí nám přálo a nemuseli jsme do školy.

Kateřina Styrkulová
Mgr. Jaroslava Zámostná (jazyková a stylistická korekce)

Leták

Fotografie z akce