< Školní družina
13.05.2019 04:31 Stáří: 7 days
Kategorie: Novinky - obecné

Exkurze na Pražský hrad

U příležitosti 100. výročí založení Kanceláře prezidenta republiky byly ve dnech 9. a 10. května mimořádně pouze pro školní skupiny zpřístupněny jinak nepřístupné reprezentační prostory Pražského hradu. Této nabídky jsme samozřejmě využili.

24 deváťaků a 16 osmáků s pedagogickým doprovodem zhlédlo místa spjatá s činností prezidenta republiky a jeho úřadu. Mimořádně byly vystaveny i artefakty ze stoleté historie úřadu hlavy státu například Řád Bílého lva z roku 1922, archiválie z éry prezidenta Masaryka či současná státní pečeť ČR. Prohlédli jsme si 25 sálů a salonků. Zaujaly nás nejen svojí architekturou, ale i nádhernou květinovou výzdobou.

Pro mnohé z žáků byla zážitkem i společná cesta vlakem, jízda metrem či možnost samostatné procházky po Václavském náměstí. Všichni účastníci exkurze si zaslouží pochvalu za hezké chování.

Mgr. Jaroslava Zámostná

Fotografie z akce